22.01.2014

Mascus ve IronPlanet’ten Stratejik İşbirliği

İkinci el iş ve tarım makinaları ve ağır vasıtaların online ticaret sitesi Mascus IronPlanet ile stratejik işbirliğine gitti. İş makinaları ve ağır vasıtalar için açık artırma hizmetleri sunan IronPlanet, bu kapsamda Mascus’tan küçük bir hisse aldı. İkinci el makina, ekipman ve ağır vasıta ilanlarını Mascus’ta yayınlayan satıcılar isterlerse birkaç tıkla ürünlerini açık artırmaya kaydırıp derhal alıcı bulabilecekler.

Mascus CEO’su Tim Scholte “Lider ikinci el iş makinası ve ağır vasıta online ticaret sitesi olarak alıcı ve satıcıları en kısa sürede birbirleriyle buluşturmak başlıca amacımız. Halen ikinci el ticareti yapan satıcıların bazıları diğer online ticaret siteleri ve açık artırma kanallarını da kullanıyorlar. İlanlarını bizde yayınlayan firmalara açık artırma seçeneğini sunarak basit ama etkili bir yolla makina ve araçlarını satabilmelerini sağlıyoruz” diyerek işbirliğini anlattı.

Mascus 2011’den itibaren ikinci el iş makinası ve araç pazarına dönük açık artırma hizmetlerini sunmaya başladı. Halen 150 civarı açık artırma firması Mascus’un Açık Artırma bölümünde ilanlarını yayınlayıp, açık artırma takvimlerini yayınlıyor. Eriştiği 90.000 aylık ziyaretçi rakamıyla Açık Artırma bölümü alıcılar ve açık artırma firmaları tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Mascus IronPlanet ile işbirliğine giderek buradaki ihtiyaç için etkin bir çözüm sağlamayı amaçladı. Bu işbirliği Açık Artırma bölümündeki yapının bağımsızlığını etkilemeyecek.

IronPlanet CEO’sı Greg Owens “Mascus ile yaptığımız işbirliği oldukça heyecan verici. Alıcı ve satıcıların kolayca buluşması için öncülük yapıyoruz. Her iki firmanın online piyasadaki entegrasyonunu artırmamızdan en fazla alıcı ve satıcılar faydalanacak” diyerek kendi açılarından görüşlerini aktardı. “Bu piyasadaki 13. yılımızın getirdiği tecrübe ve teknolojik altyapımızı Mascus alıcı ve satıcılarının faydalanmasına çalışacağız.”

IronPlanet online açık artırma piyasasında bugüne dek 3 trilyon dolar üzerinde hacim yaptı. Hemen hemen her ülkeden toplam 1 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşan IronPlanet güvenilir makina ekspertizi sayesinde alıcıların güvenle ve en uygun fiyatla makina ve araç sahibi olmalarına yardımcı oluyor.

Mascus hakkında detaylı bilgi için www.mascus.com.tr ve IronPlanet için www.ironplanet.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim

Tim Scholte, CEO, +31 651823389,
Rickard Krøtø, COO, +46 70 660 2780,

Mascus Hakkında

Mascus (www.mascus.com.tr) – ikinci el iş makinaları, tarım makinaları, ağır vasıtalar, forkliftler ve küçük hizmet araçlarının online alım satım merkezidir. Traktör, biçerdöver, treyler, tır, beko loder, ekskavatör ve yükleyiciler Mascus’ta bulabileceğiniz ürünlerden sadece bir kısmı. Mascus satılık ikinci el alternatiflerini model, ülke, fiyat ve başka kriterlere göre karşılaştırma imkanı sunarak en uygun ürünü bulmanızı sağlar. Mascus’un sunduğu fırsatları kullanmaya tüm satıcı, bayi, galeri ve alıcıları davet ediyoruz. Mascus Vortex Capital Partners grubuna bağlıdır.

IronPlanet Hakkında

IronPlanet ikinci el iş makinalarının online açık artırma piyasasıdır. Satıcıların avantajı düşük komisyon ve tüm dünyadan ulaşan alıcıların sayesinde oluşan gerçekçi fiyat seviyesidir. Güvenli ekspertiz ve IronClad isimli teminatımız ile endişe duymadan alım satım yapabilirsiniz.
IronPlanet Caterpillar, Komatsu ve Volvo’nun aralarında bulunduğu lider firmalarca desteklenmektedir. Detaylı bilgi için www.ironplanet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Editörler için içerik ve görsel:
İngilzce www.mascus.com.tr/press

22.01.2014

2014

2013

2012

2011

2010