20.10.2010

Caterpillar ikinci el ekipmanlarını Mascus üzerinden satacak

Caterpillar, ikinci el ekipmanlar konusunda internetin ünlü pazar alanı Mascus (www.mascus.com.tr) ile bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Caterpillar yıllardır interneti önemli bir iletişim kanalı olarak kullanıyor ve bu medyanın gelecek için önemini biliyor. www.cat.com adresli ana portalının yanı sıra Cat, müşterilerin dünyanın dört bir yanındaki Cat bayilerinin satışa sunduğu kaliteli ikinci el ekipmanları bulmalarına ve incelemelerine yardım etmek amacıyla, ikinci el ekipmanlara yönelik bir web sitesi (www.catused.com) oluşturan dünyadaki ilk üreticilerden de biridir.

Cat'ın ikinci el ekipman satışlarını güçlendirmek üzere, ikinci el ekipman konusunda internetin önde gelen pazar alanı Mascus (www.mascus.com.tr) ile bir ortaklık kuruldu. Cat bayilerinin ikinci el ekipman stokları artık Mascus'ta bulunabilecek, böylece internette görünürlükleri artacak.

Michael D Young, Product Manager - CatUsed, Build&Quote Customer Support Services, Caterpillar. Rickard Petersson, Sales Director Mascus. Kaj Forsström, IT Manager Mascus. Marc Mandt, Country manager USA, Mascus Robert Gregus, eBusiness Marketing & Communication Customer Services Support Division, Caterpillar Diane Ghiglietti, Vice president of Sales USA, Masus.

Pazarlama ve Satış Operasyonları Müdürü Robert Gregus “Mascus'la ortaklık, Caterpillar’ın ikinci el ekipman satış stratejisini desteklemektedir. Ekipman internette önemli ölçüde daha görünür olacak, bu da internette ikinci el ekipman için gezinen müşterilere daha görünür olması anlamına geliyor…” diyor.

Caterpillar Inc., Mascus'ta toplamda 160 Caterpillar bayisinin 40.000'den fazla ikinci el ekipmanını yayınlayacak ve güncelleyecek. CatUsed ve Mascus arasındaki doğrudan entegrasyon sayesinde bayilerin çift giriş yapmaları gerekmiyor. Mascus, söz konusu stokları tüm dünyaya 35 dilde görünür kılacak.

Mascus Satış Direktörü Rickard Petersson “Caterpillar Inc., Mascus'un internetteki güçlü görünürlüğü ve uluslararası varlığıyla, bayi ağının Mascus web sitesini her ay ziyaret eden geniş bir alıcı kitlesine ulaşmasına ve ikinci el makine satışlarını artırmasına yardımcı olacak” diyor.


Mascus Hakkında: Mascus (www.mascus.com.tr) şu anda ayda 2.000.000'den fazla ziyaretçiye sahiptir. Mascus'ta aralarında traktörler, treylerler, forkliftler, kepçeler, ikinci el kamyonlar ve çok daha fazlasının bulunduğu çok çeşitli ürünler listelenmektedir. Faaliyetlerini Avrupa, Kuzey Amerika, Okyanusya ve Güney Afrika'da hızla geliştiren şirketin şu anda tüm dünyada toplam 32 ülkede yerel satış temsilciliği bulunmaktadır.

Caterpillar Hakkında: Caterpillar Inc. 85 yıldan uzun süredir her kıtada ilerlemeyi mümkün kılıyor ve olumlu yönde, sürdürülebilir bir değişimi yönlendiriyor. 32.396 milyar ABD Doları tutarındaki 2009 yılı satış ve gelirleriyle Caterpillar, dünyanın lider inşaat ve madencilik ekipmanları, dizel ve doğalgaz motorları ve endüstriyel gaz türbinleri üreticisidir. Şirket aynı zamanda Caterpillar Financial Services (Finans Hizmetleri), Caterpillar Remanufacturing Services (Yeniden Üretim Hizmetleri), Caterpillar Logistics Services (Lojistik Hizmetleri) ve Progress Rail Services (Demiryolu Hizmetleri) ile önde gelen bir hizmet sağlayıcısıdır. Ayrıntılı bilgi için: www.cat.com


İletişim:

Caterpillar iletişim:
Robert Gregus
EAME Pazarlama ve Satış Operasyonları

+41 228494484

Mascus iletişim:
Rickard Petersson
Satış Direktörü

+46 70 660 2780

Editörler için Notlar:
Basın malzemeleri ve resimleri:
İngilizce, www.mascus.com/press
Basınla ilgili genel talepler:
Ayrıntılı bilgi:
Polina Brachkov, Mascus İletişim Müdürü,+ 358 50 381 49 45,

20.10.2010

2014

2013

2012

2011

2010