15.06.2011

Mascus 10. Yilini kutluyor

Dünyanın lider ikinci el iş ve inşaat, tarım, ormancılık makinaları online pazarı Mascus 10 yaşında. 2001 yılında Finlandiya’da kurulan Mascus bugün 39 ülkede 38 dilde 46 web sitesi üzerinden yayında. Her ay 2 milyon üzeri tekil ziyaretçi ve 170.000 üzeri ilan ile Mascus durgun piyasa koşullarında dahi büyümeye devam ederek yeni ülkeleri ekliyor.

“Mascus konspetinin gücü kanıtlandı. Bayi ve son kullanıcıların global bir piyasa ihtiyacını karşıladığımız açıktır” diyor Mascus Genel Müdürü Fredrik Larsson. “Geçen on yıldaki başarımızın bence üç dayanağı var: Uluslararası yaklaşıma bağlılığımız, kullanım kolaylığı için sürekli çalışma ve müşterilerimizin ihtiyacına dönük ürünler.”

Büyüyen yerel piyasalara ek olarak global pazara erişim

Mascus ilk uluslararası adımını 2004 yılında İngiltere, Polonya, İsveç ve Norveç ofisleriyle attı. Halen ABD, Avustralya, Güney Afrika’nın da bulunduğu 39 ülkede aktif. Türkiye ve Çin’de ise yerel işbirlikleri tamamlandı. 2011’in sonuna dek Brezilya, Rusya, Hindistan, Meksika ve Ortadoğu ülkeleri genişleme planındaki ülkeler.

”Stratejik ortaklarla yerel işbirliği anlaşmaları gelişmemizde önemli bir yere sahiptir” diyor genişlemeden sorumlu müdür Tomasz Odrobinski. ”Her ülkeye özel yaklaşımımız bayilerimizin hem yerel bilgiyi hem de uluslararası Pazar avantajlarını arada dil engeline takılmadan iş yapmalarını sağlıyor.”

Gelişen teknoloji ve hizmetler

Gelişen teknoloji ve hizmetler Mascus’un başarısındaki sürekliliğin diğer bileşenleri. Başlangıcından bugüne Mascus platformunu iki kez yeniledi. Ekim 2010’daki en son yenilemede arama kolaylığını artıran ana sayfadaki arama fonksiyonu eklendi.

Diğer bir yenilikçi hizmet de 25.000 üzerinde yeni ürün satıcısı, yedek parça, tamir, kredi ve taşıma gibi sektördeki firmaların yer aldığı rehber olan bulucudur. Mascus, bayilerinin web siteleriyle entegrasyonu sağlayarak tek elden ilanların farklı sitelere girilmesini sağlıyor. Yine teknik destek ve ikinci el makina stoğunu yönetmeye dönük araçlar da kullanıcılara kolaylık sunar.

”Geçtiğimiz altı ayda tüm kategorilerimizde ilk beşte yer aldık” diyor satış müdürü Rickard Petersson. ”Ekonomik durgunluğa rağmen bir yılda ziyaretçi sayımız iki katına çıktı. Kullanıcılarımıza kolaylık sağlayacak her tür yeniliği eklemeye deva edeceğiz.”

İletişim bilgileri:

Fredrik Larsson, Genel Müdür, +358 50 314 2511,

Rickard Petersson, Satış Müdürü, + 46 70 660 2780,

Tomasz Odrobinski, Genişlemeden Sorumlu Müdür, + 358 40 750 4922,

Mascus hakkında:

Mascus – ikinci el ağır iş ve inşaat makinaları, tarım makinaları, ormancılık, yol bakım ve kamyon ve tır gibi ulaşım araçlarının online alım satım merkezidir. Traktörler, treylerler, tırlar, forkliftler, kazıcı ve ekskavatörler Mascus’taki bazı ürünlerdir. Mascus benzer ürün bilgilerini tek elde toplayarak ticareti kolaylaştırıyor. Mascus’un sunduğu fırsatları kullanmaya tüm satıcı, bayi ve son kullanıcıları davet ediyoruz.

Mascus Alma Media Corporation’a bağlıdır.

Editörler için
Resim ve diğer materyaller:

www.mascus.com/press
Basınla İlgili Konular:

15.06.2011

2014

2013

2012

2011

2010