29.09.2011

Mascus Çin ve Tayvan pazarinda!

Dünyanın lider ikinci el iş ve inşaat, tarım, ormancılık makinaları ve ağır vasıta online ticaret pazarı Mascus Xiamen merkezli ANB ile işbirliği anlaşması imzaladı.

”Çin ve Tayvan ofisleri Mascus’un 40 ve 41. ülkeleri oluşu tarihimizdeki oldukça önemli gelişmelerden biridir” diyor Mascus Genel Müdürü Fredrik Larsson. ”Dev ekonomisi ve büyüme hızıyla Çin her zaman globalleşme planımızda yer aldı. BRIC ülkelerindeki ilk adımımız oldu ve Brezilya, Hindistan ve Rusya’nın takip etmesi için durmadan çalışıyoruz. Daha sonraki adımlarımız Güney Kore ve Meksika gibi ülkeler olacak.”

Asya kapısını iyice açmak

Halen Avustralya, Yeni Zelanda, Endonezya, Tayvan ve Malezya’da kendi ofislerimiz ve Japonya, Tayvan, Güney Kore ve Çin’e dönük yerel dilde içerik sunan sitelerimiz ardından Çin ofisimiz Asya’daki fırsatları müşterilerimize sunabilmemizi sağlayacak.”

Mascus Çin ofisi Çin Halk Cumhuriyeti dışında Hong Kong, Makau ve Tayvan’dan sorumlu olacak.

“Rakiplerimizin aksine Mascus gerçek bir global firmadır” diyor büyümeden sorumlu müdür Tomasz Odrobinski. “Çin ofisimizle dünyanın en büyük pazarını müşterilerimize sunarken Çinli müşterilere de yerel ve uluslararası pazarlara daha etkili ulaşma imkanı sağlıyoruz”

Yerel ve global Pazar için eksiksiz çözümler

Son on yılda ortalama %10’luk GSYİH büyümesiyle Çin pek çok global markanın üretim üssü ve aynı zamanda yüzlerce makina, yedek parça ve hizmet üreticisine ev sahipliği yapıyor. Bu anlaşma ile bölgedeki ikinci el makina ve araç alıcı ve satıcıları iş hacimlerini ciddi oranlarda artıracaklar.

“Mascus Çin ofisi yerel firmalara kayda değer destek verecek” diyor Satış Müdürü Rickard Petersson. “Öncelikle Çinli firmalar dış pazara ulaşmaları daha etlili olacak. Ardından yerel üreticilerin Çin içerisideki tüm bölgelere ulaşmasına yardımcı olacak. Ayrıca ürün ve hizmet üreticilerini içeren Mascus Bulucu isimli rehberimizde yer alarak hem ülke içi hem de uluslararası ziyaretçilerin dikkatini çekecekler.”

Tecrübeli ortak

Mascus’un iş ortağı ANB Çin’in güney doğusundaki Xiamen’de yer alıyor. ”Mascus ile yaptığımız anlaşmadan dolayı çok mutluyuz” diyor ANB sahibi Anders Nilsson. “Halen Çin’de farklı B2B siteleri var ancak ağır iş makinaları sektöründe eksiksiz çözümü sadece Mascus sunuyor. Çin ekonomisinin aralıksız büyümesi ve dünya devlerinin buraya ilgisine bakınca ortaklık için bundan daha iyi zamanlama olamazdı. Mascus’un Çin’de faaliyete geçişiyle Mascus markasına önemli katkıyı hedefliyoruz.”


İletişim bilgileri:

Fredrik Larsson, Genel Müdür, +358 50 314 2511,

Rickard Petersson, Satış Müdürü, + 46 70 660 2780,

Tomasz Odrobinski, Büyümeden Sorumlu Müdür, + 358 40 750 4922,

Anders Nilsson, Çin ve Tayvan Ülke Müdürü +86 159 80 859 586,

Mascus hakkında:

Mascus – ikinci el ağır iş ve inşaat makinaları, tarım makinaları, ormancılık, yol bakım ve kamyon ve tır gibi ulaşım araçlarının online alım satım merkezidir. Traktörler, treylerler, tırlar, forkliftler, kazıcı ve ekskavatörler Mascus’taki bazı ürünlerdir. Mascus benzer ürün bilgilerini tek elde toplayarak ticareti kolaylaştırıyor. Mascus’un sunduğu fırsatları kullanmaya tüm satıcı, bayi ve son kullanıcıları davet ediyoruz. Mascus Asya’da aşağıdaki siteler üzerinden faaliyettedir.

www.mascus.co.id, www.mascus.jp, www.mascus.co.kr, www.mascus.com.my, www.mascus.com.sg, www.mascus.co.th, www.mascus.com.tw, www.cnmasike.com and in Australia Oceania www.mascus.com.au and www.mascus.co.nz

Mascus Alma Media Corporation’a bağlıdır.

Editörler için:
Resim ve diğer materyaller:

www.mascus.com/press
Basınla İlgili Konular:

29.09.2011

2014

2013

2012

2011

2010