6.10.2011

Mascus Peru ve Kolombiya’nın önde gelen iş makinaları ve madencilik yayıncılarıyla işbirliği anlaşması imzaladı

Dünyanın lider ikinci el iş ve inşaat, tarım, ormancılık makinaları ve ağır vasıta online ticaret pazarı Mascus, www.mascus.com, Latin Amerikalı iş ve madencilik makinaları yayıncısı ile işbirliğine gitti. Bölgedeki 40 yıllık tecrübesiyle Construcción Pan-Americana (CPA) ve Minería Pan-Americana (MPA) Peru ve Kolombiya’da başarının anahtarı yerel bilgiyi alıcı ve satıcılarla paylaşıyor.

Mascus 2000’de kuruluşu ardından hızla büyüyerek 41 ülkeye ulaştı. Bayi, galeri, üretici ve son kullanıcıları bir araya getiren ağ global ikinci el iş makinası ticareti için vazgeçilmezlerden.

“Mascus ekibiyle çalışmak ve her tür alıcı, satıcı ve ihracatçıya sunduğu eşsiz pazar fırsatlarını bölgemize getirmekten dolayı çok heyecanlıyız” diyor CPA ve MPA Satış ve İş Geliştirme Müdürü Adriana Elena Suao. “Dergilerimizde okuyucularımıza sektörel haberleri en kapsamlı şekilde sunmaya gayret ediyoruz. Mascus ile işbirliğimiz sayesinde kapsamlı ancak kullanımı kolay bir arayüzle www.mascus.com.co ve www.mascus.com.pe adreslerinden ziyaretçilerimizi ikinci el iş makinası ve ağır vasıta fırsatlarıyla buluşturacağız.”

İş Makinası Üreticileri (AEM, Association of Equipment Manufacturers) derneği verilerine göre iş makinalarında ABD ihracatı 2010 yılında %28 artış gösterdi. Kolombiya’da bu artış 558 milyon USD ile %50 ve Peru’da 437 milyon USD ile %37 oldu. Bu veriler Amerika kıtasında ilk onda yer alan iki ülkenin potansiyeline ışık tutuyor.

Güney ve kuzey Amerika için ideal pazar

Latin Amerika’daki inşaat sektörünün hızlı büyümesinin ardındaki en büyük neden bölgenin altyapısını geliştirme ihtiyacı. Ekonomileri oldukça dalgalı seyretse de geçtiğimiz kriz dönemlerinde bu iki ülke hızlı büyüme kaydetti. Gelişen ekonomilerin global firmalar için ne derece öncelikli olduğuna somut örnek Kolombiya ve Peru’dur.

Latin Amerika’da daha fazla ofis açarak büyümemiz bizim Amerika kıtasında lider iş makinası ve ağır vasıta pazarı olarak yer alma stratejimizin parçası. Yerel ofislerle 41 ülkede faaliyetimiz yerel ihtiyaçları en doğru karşılamak, alıcı ve satıcılara yakın olmak ve online ya da başka mecralarda onlara fırsatlar sunmak açısından önemli.

“Bizim sunduklarımızın tümünü bir arada sunabilen bir rakibimiz yok” diye yorumluyor Mascus Genel Müdürü Fredrik Larsson. “Bölgede büyümede yolun henüz yarısındayız. Sırada Meksika, Brezilya, Arjantin ve Çin var” diyor Büyümeden Sorumlu Müdür Tomasz Odrobinski.

İletişim bilgileri:

Fredrik Larsson, Genel Müdür, +358 50 314 2511,

Rickard Petersson, Satış Müdürü, + 46 70 660 2780,

Tomasz Odrobinski, Büyümeden Sorumlu Müdür, + 358 40 750 4922,

Adriana Elena Suao, Ülke Müdürü, Mascus Peru, +1 305.668.4999,

Gloria Beltran, Ülke Müdürü, Mascus Kolombya, +57 1 681 2076,


Mascus hakkında:

Mascus – ikinci el iş ve inşaat makinaları, tarım makinaları, ormancılık, yol bakım ve kamyon ve tır gibi ulaşım araçlarının online alım satım merkezidir. Traktörler, treylerler, tırlar, forkliftler, kazıcı ve ekskavatörler Mascus’taki bazı ürünlerdir. Mascus benzer ürün bilgilerini tek elde toplayarak ticareti kolaylaştırıyor. Mascus’un sunduğu fırsatları kullanmaya tüm satıcı, bayi ve son kullanıcıları davet ediyoruz

Mascus Alma Media Corporation’a bağlıdır.

Editörler için:

Resim ve diğer materyaller:
www.mascus.com/press

Basınla İlgili Konular:

6.10.2011

2014

2013

2012

2011

2010