Atlas Copco B32-124/5000
Ürün grubu
Kompresörler
Marka / model
Atlas Copco B32-124/5000
Kayıt yılı
2016
Kullanım saati
1.820 h
Durum
Yenilenmiş
Makinenin yeri
Warsaw
Ülke
Polonya
Genel durum düzeyi
1
Mascus ID
FFD06634
AYRINTILAR
Üretici seri no.
USL06151735
Önceki sahiplerin sayısı
1
Servis geçmişi
Evet
Kompresör çıkışı
82 m3/dk
Çalışma Basıncı
345 çubuk
Motor
CAT C32
Brüt ağırlık
20.500 kilogram
Motor üreticisi
Catepillar
Emisyon sınıfı
Stage IIIA / Tier III
Hareket tipi
Mobil
Compressor type
Screw compressors
Oil
Oil injected
Taşıyıcı tipi
Paletli
Production country
A.B.D.
Ekipman
Portable, Tank, Battery, Control Panel, Çelik kanopi
Diğer bilgiler
WHAT AN OPPORTUNITY AS JUST ARRIVING FOR REFURBISHMENT, AN ATLAS COPCO HURRICANE B32 BOOSTER Here is a very Unique Opportunity to Purchase the only Available for sale (probably) Low run hour B32 Booster.... This Atlas Copco Hurricane B32-124/5000 is a 4 stage booster, built for a maximum effective working pressure of 345 bar (5000 psi). Specifications... Booster B32-124/5000 1 Stage Mode Inlet Pressure max 350 psig (24 bar) Outlet Pressure max 1000 psig (69 bar) Flow 4200 scfm (119 m³m) Operating Speed 1800 rpm 4 Stage Mode Outlet Pressure max 5000 psig (345 bar) Flow 2900 scfm (82 m³m) Operating Speed 1800 rpm Engine Model CAT C32 DRIVE ENGINE Rating 1125 bhp (839 KW) @ 1800 rpm Industrial Intermittent Curve Fuel Diesel Electrical 24 vdc Unit Measurements Overall Length Overall Width Overall Height Weight (Dry) 238.5” (605.8 cm) 102” (260 cm) 106.4” (270 cm) Includes Exhaust 45.000 lbs (20,411 kg)