Giga Power LT-W250GF 312.5 kVA silent generator
Ürün grubu
Diğer Jeneratörler
Marka / model
Kayıt yılı
2022
Durum
New/unused
Makinenin yeri
BIG 5 Douane entrepot
Ülke
Hollanda
Mascus ID
2B80CEB9
FIYATLANDIRMA
Para birimi seç
Fiyat
Does not include reclaimable VAT
AYRINTILAR
Üretici seri no.
DG2212526
Stok no.
Motor gücü
250 kW (340 hp)
Certificates
CE
Ataşmanlar
EN: Containerized, T1 goods NL: Gecontaineriseerd, T1 goederen
Diğer bilgiler
Brand: GIGA POWER Unit power: 312.5KVA Model: LT-W250GF Unit power: 250KW Rated power factor: cOSφ = 0.8 (hysteresis) Rated output voltage: 400V/230V Rated current: 450A Rated frequency: 50Hz Rated speed: 1500rpm Engine brand: Hong Kong Cummins Colour: Black Model: HKC6CD350E21 Diesel engine (main/standby) power: 308kW Number of cylinders: 6 Generator brand: Shanghai Duning Lead-acid battery: 120A/2 Long-term use, Load power <170-180KW Fuel tank capacity: 300L Fuel consumption: 26L/hour If the load device has high power, fuel consumption will increase Frequency conversion device current x1.5 :<360A Soft start x2 :<360A