GSMOON XYG6500IE 6.5KVA Petrol Inverter Generator
Ürün grubu
Benzinli Jeneratörler
Marka / model
Kayıt yılı
2023
Durum
New/unused
Makinenin yeri
EINDHOVEN-AIRPORT, Noord-Brabant
Ülke
Hollanda
Genel durum düzeyi
1
Mascus ID
5D5A2A1F
FIYATLANDIRMA
Para birimi seç
Fiyat
AYRINTILAR
Stok no.
980165
Motor gücü
7,20 kW (9,79 hp)
Output
6,50 kVA
Frequency
50 Hz.
Voltaj
230 V
Tank hacmi
18,5 l
Brüt ağırlık
89 kilogram
Delivery terms
EXW
Ekipman
Tank, Battery, Control Panel, Plastik kanopi
Diğer bilgiler
GSMOON XYG6500IE PETROL 6.5KVA INVERTER 6500W 6.5KW GENERATOR 3x230V 1x12V 2x5V-USB NEW UNUSED Portable inverter generator installed an air-cooled, four stroke OHV gasoline engine. Power factor cos 1 produce sine wave,clean, stable and reliable power making it safe for use with senstive electronics such as cell phone, laptop and TV etc. Great for use at home or with the RV and camper. LARGE QUANTITY IN STOCK IMMEDIATELY AVAILABLE. 6.5KVA Silent Inverter generator. Max AC Output 6.6KVA. Rated AC Output 6KVA. Power factor 1. 3x 230V (1xCEE) AC Outlet plugs. DC 12V-5A output. DC 5V-3.1A 2x USB socket outputs. 50Hz Frequency. Digital LED screen. Noise level at 7 meter 65dB. New/Unused. Petrol 389cc Engine 4-stroke OHV XY188F-1. Max engine output 7.2kW/3600rpm. Air Cooled. 18,5 liter petrol tank (run time about 8hrs). Continuous operation at 100% load 4,5hrs. Electric start system. Integrated start battery. ECO model. Output reset. Weight 89KG. Dimensions 770L x 537W x 630H mm. Weight included packing: 101KG. Packing dimensions: 800L x 600W x 770H mm. Price Eur.995,00 excluded VAT. Ask for special dealer quantity discounts. We are open from Monday till Friday from 08:30-12:00 and 13:00-17:00hrs. Closed on Saturday and Sunday. All weights and dimensions are approximately. Above spefications are subject to change without any prior notice and subject to errors.