Hyster H16.00XD-12
Ürün grubu
Dizel forkliftler
Marka / model
Hyster H16.00XD-12
Kayıt yılı
2021
Kullanım saati
232 h
Ülke
DANİMARKA
Mascus ID
2990147B
AYRINTILAR
Stok no.
2258
Kaldırma kapasitesi
16.000 kilogram
Kaldırma yüksekliği
6.090 mm
Kaldırma direği
Üçlü
Ağırlık merkezine olan uzaklık
1.200 mm
Çatal taşıyıcı
Integral sideshift
Çatal uzunluğu
2.440 mm
Sürücü yüksekliği
3.630 mm
Kabin
Kapalı kabin
Motor
Cummins QSB 6.7L 3/Stage
Diğer bilgiler
Maskinlængde (mm): 5510 Maskinbredde (mm): 2550 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: 12V udtag|Aircondition|Armlæn venstre|Luftaffjedret sæde Lys: Ekstra arbejdslys for|700|Belysning til offentlig vej|Arbejdslys Udstyr: Hyster Tracker