Hyster H16.00XD-12
Ürün grubu
Dizel forkliftler
Marka / model
Hyster H16.00XD-12
Kayıt yılı
2020
Kullanım saati
906 h
Ülke
DANİMARKA
Mascus ID
B2444E6C
AYRINTILAR
Stok no.
3103
Kaldırma kapasitesi
16.000 kilogram
Kaldırma yüksekliği
3.984 mm
Kaldırma direği
Çiftli
Ağırlık merkezine olan uzaklık
1.200 mm
Çatal taşıyıcı
Integral sideshift
Çatal uzunluğu
2.440 mm
Sürücü yüksekliği
3.680 mm
Kabin
Kapalı kabin
Motor
Cummins QSB 6.7L 4/Stage diesel motor
Diğer bilgiler
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5500 Maskinbredde (mm): 2540 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Visker/vasker bagrude 24V|Luftaffjedret sæde|Panoramaspejl|Stof sæde|Radio med højttalere|Armlæn venstre|12V udtag|Nødstop|Aircondition|Visker/vasker frontrude|Bakkamera Lys: Bluespot bag|Bluespot for|Ekstra arbejdslys for|Arbejdslys|700|Belysning til offentlig vej|LED lys Udstyr: Centralsmøring|Hyster Tracker|Tvillinghjul|Stænklapper bag Mastudstyr: TW konsoller