Hyster H16.00XM-12
Ürün grubu
Dizel forkliftler
Marka / model
Hyster H16.00XM-12
Kayıt yılı
2015
Kullanım saati
5.371 h
Ülke
DANİMARKA
Mascus ID
C420A026
AYRINTILAR
Stok no.
3235
Kaldırma kapasitesi
16.000 kilogram
Kaldırma yüksekliği
4.590 mm
Kaldırma direği
Çiftli
Ağırlık merkezine olan uzaklık
1.200 mm
Çatal taşıyıcı
Integral sideshift
Çatal uzunluğu
2.100 mm
Sürücü yüksekliği
4.000 mm
Kabin
Kapalı kabin
Motor
Cummins QSB 6.7
Diğer bilgiler
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5300 Maskinbredde (mm): 2550 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 85 Førerpladsudstyr: Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|2 x 12V udtag|Nødstop|Solgardin v/toprude|Aircondition|Justerbar ratstamme|Luftaffjedret sæde|Stof sæde|Sidespejle|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe Lys: Blitzblink|Mast LED|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej Udstyr: Stænklapper for|Stænklapper bag|Advarselstrekant|Tvillinghjul Mastudstyr: TW konsoller