Hyster H16.00XM-12
Ürün grubu
Dizel forkliftler
Marka / model
Hyster H16.00XM-12
Kayıt yılı
2019
Kullanım saati
2.468 h
Ülke
DANİMARKA
Mascus ID
CFFAA1C6
AYRINTILAR
Stok no.
3315
Kaldırma kapasitesi
16.000 kilogram
Kaldırma yüksekliği
4.000 mm
Kaldırma direği
Çiftli
Ağırlık merkezine olan uzaklık
1.200 mm
Çatal taşıyıcı
Integral sideshift
Çatal uzunluğu
2.440 mm
Sürücü yüksekliği
3.650 mm
Kabin
Kapalı kabin
Motor
Cummins QSB 6.7
Diğer bilgiler
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5400 Maskinbredde (mm): 2550 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Nødstop|Kopholder|Bakkamera|Justerbar ratstamme|12V udtag|Sidespejle|Visker/vasker frontrude|Aircondition|Panoramaspejl|Mekanisk sæde|Visker/vasker bagrude 24V|Mini-lever|Armlæn venstre|Radio med højttalere|Visker/vasker toprude 24V|Vægtdisplay Lys: Ekstra arbejdslys for|700|Arbejdslys|LED lygtebom|Belysning til offentlig vej|Blitzblink Udstyr: Advarselstrekant|Tvillinghjul|Motorvarmer|Stænklapper for|Hydraulisk sliding kabine|Stænklapper bag|Vægtsystem Mastudstyr: TW konsoller