Kalmar DC42-1200
Ürün grubu
Dizel forkliftler
Marka / model
Kalmar DC42-1200
Kayıt yılı
1990
Kullanım saati
11.532 h
Ülke
DANİMARKA
Mascus ID
620876AE
AYRINTILAR
Stok no.
3263
Kaldırma kapasitesi
42.000 kilogram
Kaldırma yüksekliği
5.000 mm
Kaldırma direği
Çiftli
Ağırlık merkezine olan uzaklık
1.200 mm
Çatal taşıyıcı
Integral sideshift
Çatal uzunluğu
2.400 mm
Sürücü yüksekliği
4.990 mm
Kabin
Kapalı kabin
Motor
VOLVO
Diğer bilgiler
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 7800 Maskinbredde (mm): 3460 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Nødstop|Mekanisk sæde|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Visker/vasker bagrude 24V|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|Vendbar førerplads|Stof sæde Lys: Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700|Mast LED|Arbejdslys|Rotorblink Udstyr: Tvillinghjul|Advarselstrekant Mastudstyr: Rulleførte gafler