Kalmar DCF330-12LB
Ürün grubu
Dizel forkliftler
Marka / model
Kalmar DCF330-12LB
Kayıt yılı
2008
Kullanım saati
13.758 h
Ülke
DANİMARKA
Mascus ID
1CC1799C
AYRINTILAR
Stok no.
3613
Kaldırma kapasitesi
33.000 kilogram
Kaldırma yüksekliği
5.000 mm
Kaldırma direği
Çiftli
Ağırlık merkezine olan uzaklık
1.200 mm
Çatal taşıyıcı
Integral sideshift
Çatal uzunluğu
2.400 mm
Sürücü yüksekliği
4.250 mm
Kabin
Kapalı kabin
Motor
Volvo Penta TAD760 VE
Diğer bilgiler
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6160 Maskinbredde (mm): 3440 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Justerbar ratstamme|Sidespejle|Visker/vasker frontrude|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Luftaffjedret sæde|Vendbar førerplads|Visker/vasker toprude 24V|Radio med højttalere|Nødstop|Stof sæde|Bakkamera Lys: Mast LED|Arbejdslys|Rotorblink|Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700 Udstyr: Tvillinghjul|Stænklapper for|Centralsmøring Mastudstyr: Rulleførte gafler