Kalmar DCG220-12
Ürün grubu
Dizel forkliftler
Marka / model
Kalmar DCG220-12
Kayıt yılı
2016
Kullanım saati
14.477 h
Ülke
DANİMARKA
Mascus ID
3257EA98
AYRINTILAR
Stok no.
3611
Kaldırma kapasitesi
22.000 kilogram
Kaldırma yüksekliği
4.500 mm
Kaldırma direği
Çiftli
Ağırlık merkezine olan uzaklık
1.200 mm
Çatal taşıyıcı
Integral sideshift
Sürücü yüksekliği
4.070 mm
Kabin
Kapalı kabin
Motor
Cummins QSB 6.7 260
Diğer bilgiler
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6090 Maskinbredde (mm): 3050 Førerpladsudstyr: Visker/vasker toprude 24V|USB port|Nødstop|Solgardin v/toprude|Aircondition|Justerbar ratstamme|Stof sæde|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Luftaffjedret sæde|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|2 x 12V udtag|Armlæn venstre Lys: Blitzblink|Ekstra arbejdslys for|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej Udstyr: Tvillinghjul|Centralsmøring