Kalmar ECG160-12
Ürün grubu
Elektrikli forkliftler
Marka / model
Kalmar ECG160-12
Kayıt yılı
2024
Kullanım saati
33 h
Ülke
DANİMARKA
Mascus ID
5ED51B8C
AYRINTILAR
Stok no.
3518
Kaldırma kapasitesi
16.000 kilogram
Ağırlık merkezine olan uzaklık
1.200 mm
Kaldırma yüksekliği
4.000 mm
Sürücü yüksekliği
3.695 mm
Kaldırma direği
Çiftli
Çatal taşıyıcı
Integral sideshift
Çatal uzunluğu
2.400 mm
Kabin
Kapalı kabin
Akü voltajı
120 V
Akü kapasitesi
2.170 Ah
Diğer bilgiler
Maskinlængde (mm): 5420 Maskinbredde (mm): 2540 Batteriudstyr: Aquamatic Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: A4 skriveplade|El-opvarmet sidespejle|12V/24V udtag|USB port|Luftaffjedret sæde|Aircondition|Radio med højttalere|Bakkamera Lys: Ekstra arbejdslys for|700|Mast LED Udstyr: Vægtindikator|Centralsmøring|Stænklapper for|Stænklapper bag Mastudstyr: TW konsoller