Cummins 4BTA3.9-GM47
Ürün grubu
Motorlar
Marka / model
Cummins 4BTA3.9-GM47
Kayıt yılı
2015
Durum
New/unused
Ülke
Çin
Genel durum düzeyi
1
Mascus ID
ACBB1426
AYRINTILAR
Servis geçmişi
Evet
Production country
A.B.D.
Diğer bilgiler
Engine model 4BTA3.9-GM47 Engine type 4 Cylinders in Line Displacement 3.9 L Rated Power (KW@RPM) 47 kW/63HP @ 1500rpm Standby Power (KW@RPM) 52 kW/70HP @ 1500rpm Cummins diesel engine 4BTA3.9-GM47 Technique Specification Bore*stroke 102mm * 102mm Intake method Turbocharged & Water-Air Inter-Cooled Fuel systeme BYC A Pump/GAC Governor Cooling method Fluid Cooling 7.9 L Governor Type Mechanical Control Idel Speed 950~1050 rpm Starting System Electrical Starting Motor 12V/24V Cummins diesel engine 4BTA3.9-GM47 Trade Information Warranty time 1year or 1500h Engine Size(L*W*H): 867mm*544mm*988mm Weight net 338 Kg Delivary port Shanghai Delivary time 15 working days Trade termes FOB/CIF/CNP Payement termes T/T,L/C All the spare parts for Cummins 4BTA3.9-GM47 are available;