12.10.2010

MASCUS, İTALYA VE İSPANYA'DA ÇEVRİMİÇİ İŞLERİNİ GENİŞLETİYOR


İkinci el ağır makineler, ikinci el araçlar ve diğer taşımacılık araçları için elektronik bir pazar yeri olan Mascus, İtalya ve İspanya'daki ortaklarıyla lisans anlaşmaları imzaladı.

Mascus, İtalya'da uluslararası bir çoklu ortam yayınevi olan RCS Medya Grubu ile anlaşma imzaladı. RCS Medya Grubu, günlük gazeteler, dergiler ve kitaplar, radyo yayıncılığı, yeni medya ve dijital ve uydu TV alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirket, Corriere della Sera ve La Gazzetta dello Sport gibi markalarıyla günlük gazeteler alanında lider konumdadır. RCS Dijital, küçük seri ilanlar sektöründe TrovoLavoro.it (istihdam), TrovoCasa.it (gayrimenkul) ve Automobili.com (arabalar) gibi başarılı ürünleriyle varlığını göstermektedir.

Mascus’un İspanya'daki ortağı, önde gelen bir diğer çoklu ortam grubu olan Vocento'dur. Vocento, gazeteler, ilaveler, dergiler, televizyon, radyo, görsel-işitsel üretim, film dağıtımı ve Internet gibi bilgi ve eğlencenin tüm alanlarında hizmet vermektedir. Mascus İspanya, Vocento’nun araba portalı Autocasion ile birlikte düzenlenecektir.

- İtalya ve İspanya, inşaat, tarım, yol bakım, taşımacılık ve malzeme taşıması iş alanlarında pazar büyüklüğü açısından Avrupa'daki ilk beş ülke arasındadır. Mascus Yönetim Müdürü Fredrik Larsson "Bu nedenle, bu oluşumlar Mascus için Güney Avrupa kadar Avrupa'nın tamamında da önemlidir" diyor.

Mascus, şu anda 42 ülkeden müşterilere ve ayda 1.200.000'den fazla tekil ziyaretçiye sahip. Mascus'ta listelenen ürünler, traktörler, traktörler, treylerler, forkliftler, greyderler, ikinci el araçlar ve çok daha fazlasını içeren oldukça geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Şirket, dünyanın dört bir yanında toplam 32 ülkede kurduğu çeşitli ortaklıkların yanı sıra Avrupa, Kuzey Amerika, Okyanusya ve Güney Afrika'daki faaliyetlerini de hızla genişletti.

- Mascus kavramı, dünyanın herhangi bir ülkesinde uygulanabilirliğini kanıtlıyor ve bizler, medya dünyasında bu gibi saygın isimlerle ortaklıklar kurarak uluslararası varlığımızı genişletebilmekten memnuniyet duyuyoruz. Frederik Larsson "Mascus, İtalya'da RCS ve İspanya'da Vocento gibi önde gelen medya gruplarıyla kurduğu ortaklıklarla artık tüm Avrupa'da ve dünyada bütün önemli dillerde hizmet verebiliyor." diyor.

Ayrıntılı bilgi:

Robert Tate, Mascus İngiltere ve İrlanda Bölge Müdürü, +44 (0) 7970 23 00 55,
Fredrik Larsson, Mascus Yönetim Müdürü, tel. +358 50 314 2511,

Mascus, ikinci el ekipman ve taşımacılık araçları için lider bir pazar yeridir. Şirket, ikinci el ekipman pazarını daha verimli kılmak amacıyla Internet hizmetleri ve araçları geliştirmekte ve üretmektedir. Mascus, reklam verenleri olarak 500'den fazla ekipman üreticisi ve satıcısıyla, 100.000'den fazla satılık ikinci el makine portföyüne sahiptir. İkinci el makine listesi içinde, satılık ikinci el araçlar, satılık forklift araçlar, satılık treylerler, satılık ekskavatörler, greyderler ve satılık traktörler bulunmaktadır. Çevrimiçi pazar yeri 35 dilde hizmet vermektedir.

Mascus, Alma Media Corporation'ın ticari şirketidir.

Alma Media Hakkında
Alma Media, geleceğin gazetelerine ve çevrimiçi hizmetlerine odaklanan, kârlı ve uluslararası alanda büyüyen bir şirkettir.


Editörler için Not:
Basın malzemeleri ve resimler:
İngilizce www.mascus.com/press
Genel Basın Soruları:

Ayrıntılı bilgi:
Polina Brachkov, Mascus İletişim Müdürü, + 358 50 381 49 45,


12.10.2010

2014

2013

2012

2011

2010