1.02.2012

Mascus 200.000 ilana ulaştı

Dünyanın önde gelen online ikinci el iş makinaları, ağır vasıta, tarım makinaları, forklift ve ormancılık piyasalarından Mascus yeni bir rekora imza atarak 200.000 online ilana ulaştı.

“Mascus son zamanlarda çok ciddi atılımlar yaptı” diyor Genel Müdür Fredrik Larsson. “Bizi daha da mutlu kılan tarafı 100.000’den 200.000’e sadece 12 ayda ulaşmamız. Büyüme hızımız ekonomik ortamdaki güçlüklere rağmen global genişleme politikamız ve teknoloji yatırımlarımızı haklı çıkardı.”

Sayılarla Mascus:

  • Tüm dünyadan 4.300 firma ilanı
  • 200,000 online ilan
  • Her ay 2 milyondan fazla tekil ziyaretçi
  • 42 ülkede yerel ofis
  • 54 ülkeye 39 dilde içerik
  • Her ay 120’den fazla firma katılımı
  • 70’ten fazla satış temsilcisi ile bayi ve galerilerle yakın temas

Güçlü bir global marka

Mascus sadece güçlü bir global marka olmakla kalmadı, aynı zamanda tüm dünyadaki satıcı ve alıcılara yeni fırsatlar sunuyor. Özellikle Almanya, İngiltere, Fransa, ABD ve İskandinav ülkelerinde pazarın söz sahibi.

“Uluslararası başarımızın dayanağı Avrupa ve ABD gibi ana pazarlardaki gücümüz.” diyor Genel Müdür Fredrik Larsson. “Bu pazarlarda Mascus oturmuş yapısı ve tanınan bir marka oluşuyla bayi ve galeriler arasında özel bir konumda. Ürün portföyümüzün çeşitliliği bu ülkelerdeki ikinci el iş makinaları ve ağır vasıta pazarında tamamlayıcı bir role sahip.”

Yeni hizmet ve ürünlerle bayi ve galerilere yeni fırsatlar

Mascus’un başarısının ardındaki en önemli faktör sürekli yenilenen ve artan ürünleri. 2010’da yenilenen siteye eklenen İş Makinaları ve Ağır Vasıta firmaları rehberi Mascus Rehber’de halen 32.000 firma kayıtlı. Ardından gelen üç yeni ürünle Mascus çalıştığı satıcıların işlerini büyütmeleri için yeni fırsatlar sundu.

Açık artırma bölümü ile alıcıların aradıkları iş makinası, tır ya da başka ekipmana yakın tarihli açık artırmalarda bulmalarını sağlıyor. Değerleme hizmeti ise satıcıların herhangi bir ürün için doğru fiyatı Mascus’un veritabanı sayesinde belirlemelerine yardımcı oluyor. Satıcılar kullanımı kolay ve geniş kapsamlı bir hizmetle dakikalar içinde sonuca ulaşıyor. Son olarak Mobil Bayi ise satıcıların ikinci el makina ve araç stoklarını cep telefonundan inceleyen alıcılara sunmalarını sağlıyor.

“Kullanıcılarımıza kolaylık sağlayan ürünlere sürekli yenilerini eklememiz başarımızın ardındaki en büyük sırdır” diyor Satış Müdürü Rickard Petersson. ”Satıcı ve alıcılar için hayatı kolaylaştıracak yeni araçlarla işlerini kendi ülkelerinde ve uluslararası düzeyde büyütmelerine destek olmayı sürdüreceğiz.”

İLETİŞİM

Fredrik Larsson, Genel Müdür, +358 50 314 2511,

Rickard Petersson, Satış Müdürü, + 46 70 660 2780,


Mascus hakkında:
Mascus (www.mascus.com.tr) – ikinci el iş makinaları, tarım makinaları, ağır vasıtalar ve küçük hizmet araçlarının online alım satım merkezidir. Traktörler, treylerler, tırlar, forkliftler, ekskavatörler ve yükleyiciler Mascus’taki bazı ürünlerdir. Mascus benzer ürün bilgilerini tek elde toplayarak ticareti kolaylaştırıyor. Mascus’un sunduğu fırsatları kullanmaya tüm satıcı, bayi ve son kullanıcıları davet ediyoruz. Mascus Alma Media grubu firmasıdır.


Editörler için:

Resim ve diğer materyaller:
www.mascus.com/press

Basınla İlgili Konular:


1.02.2012

2014

2013

2012

2011

2010